2013 06 15 -04 30 Sport na I. stupni- Kinderiáda,3. kolo BBM, trojboj

Název

Popis

V průběhu června na ZŠ Svážná a na sportovním stadionu Pod Palackého vrchem proběhla Atletická olympiáda dětí z brněnských škol. Žáci soutěžili v atletickém trojboji, skoku do dálky, sprintu na 50m a hodu kriketovým míčkem. Na základě výkonů jim byly uděleny body a podle počtu bodů se umístili v celkovém pořadí. Do soutěže se přihlásilo 25 brněnských škol, v každé kategorii cca 70 závodníků. Nejlépe si v celkovém pořadí vedlo družstvo žáků 3. tříd (T. Pešková, N.Krainerová ,K. Škrabalová, A. Drška, J. Láryš, S. Mijatović), které se umístilo na krásném 3. místě. V jednotlivcích si nejlépe vedli, T. Pešková (3. tř.), N. Krainerová (3. tř.), A. Drška (3. tř.), O. Magula (4. tř.), D. Burián (5. tř.).Dne 22. 4. 2013 se v Brně konalo regionální kolo atletické soutěže Kinderiáda. Zúčastnilo se jí 30 škol z celého Jihomoravského kraje, naše družstvo skončilo na 10. místě. Nejúspěšnějšími závodnicemi byly z 3. ročníku Kristýna Škrabalová (2.m. v hodu plným míčem) a ze 4. ročníku Hana Marciánová (1.m.v běhu na 60m).

30.4.2013 se konalo 3.kolo Běhů brněnské mládeže. Závodilo se na domácí půdě, v rokli na Lesné a terén nebyl vůbec lehký. Žáci obhájili prvenství (326 bodů) před ZŠ Labskou (240 bodů) a ZŠ Kotlářskou (204 bodů). Mezi nejúspěšnější běžce patří z 1.tř. – Monika Hlaváčová (1.m.), Dominika Matulová (2.m.), 2.tř. – David Bojanovský (2.tř.), Filip Voslář (3.m.), 3.tř. – Stefan Mijatović (3.m.), Tereza Pešková (2.m.), 4.tř. – Hana Marciánová (1.m.), 5.tř. – Sára Zemková (3.m.). Na dalších bodovaných místech se umístili – 1.tř. – Michael Ceyp, 2.tř. – Alena Floriánová, Kateřina Repková, 3.tř. – Tomáš Křenek, Adam Drška, Kristýna Škrabalová, 4.tř. – Petr Štika, Ema Knoblochová, 5.tř. – Magdalena Ficová. Ostatním závodníkům děkujeme za účast. Úspěšným blahopřejeme, méně úspěšným přejeme hodně sil do příštího, závěrečného závodu konaného 31.5.2013 v Lužánkách.